Demokrasi Dersi

Büyük Türk milleti, önemli bir dönemden geçen ülkemizi ciddi bir demokrasi  sınavından geçirdi. Kendine has demokrasimizin baş aktörleri olan siyasi partilerine, aydınlarına, araştırma şirketlerine ve  ülkemiz içinde yaşayan diğer tüm ilgililerine tarihinin en önemli derslerinden birini daha verdi.

Türkiye'de ve bölgede menfaatlerini acımasızca gerçekleştirmeye çalışan barbar dünyanın sivil yada gizli kurumları ve ülkeleri de bu dersten nasibini aldı.

Beklenmedik seçim sonuçlarının yarattığı şaşkınlık hem içeride hem dışarıda hala devam etmekte. Olan biteni anlamaya çalışıyor herkes.

Onu anlamak yerine siyah-beyaz, köylü-kentli, ağa-maraba, çoban-entel, cahil-entellektüel gibi ayrımlarla küçümseyenler de şimdilerde çoğunlukla suçu kendisi haricindeki başkalarına atmaya uğraşmakla meşgul.

Tarih boyunca hep asil tavırlarla ve asil amaçlarla gücün peşinde olan ve bu gücü adaleti ve hakkaniyeti gerçekleştirmek için elde etmeye çalışan bu vakur millet kendisine en çok güveni veren demokrasi aktörü kurumuna yetkiyi verdi. 

Bu yüzyılın bu anında hala yüz yıl öncesinin mantığı ile yaşayanlara kendisini yenilemesi gerektiğini ibretlik bir şekilde gösterdi.

Huzuru, refahı, istikrarı, güçlü milleti, güçlü devleti, vatanın bölünmezliğini, birliği, dirliği, inancı, milliliği, barışı, asilliği istediğini, terörü, ülkeler, kıtalar ve denizler ötesinden gelen dış barbarlığın desteklediği hainliği, kan emiciliği, samimiyetsizliği, korkaklığı, ayrımcılığı, tehdidi,  kini, hini istemediğini en etkili şekilde gösterdi.  

Bütün art niyetli iç ve dış güçlerin oluşturduğu kaosun içinden nasıl çıkılacağının dersini verdi.

Kendisinin eziliyor gibi görünmesine rağmen demokrasinin tüm kurumlarına nasıl bilgelikle tepeden baktığını, nasıl hiç bir ayrıntıyı kaçırmadığını ve denetlediğini de gösterdi.

Bu zafer bu yüzden hiç kimsenin değil, on bin yıldır dünyanın üç büyük kıtasına medeniyet getiren, kendi düzdükleri dogma, ütopya ve akıl almaz ürkütücü hayal ürünlerinin sapkınlıkları ile yaşayan, insan eti yiyen barbar batılılara insan olmayı öğreten, tarihin en medeni imparatorluluklarını kuran ve geçtiği bütün topraklarda izini bırakarak gelecek çizen ve yüzyıllarca  tarih yazarak tüm mazlum milletlere ilham veren en iyi yaşam öğretmeni olan bu yüce milletindir.

Kendini kazanan yada kaybeden olarak düşünen herkes oturup bu ibretlik tarih ve bu seçim zaferinden alacağı dersi çıkarmalı, bu milleti küçümsemek gibi hazin hallere düşmek yerine milletine saygı duymalı, kendini güvende hissetmeli ve bununla çalışma ve yaşama yöntemini belirleyerek geleceğe yürümelidir.

Çünkü var olmak yada olmamak anlamına gelen gelecek, teknolojiyi işine geldiğinde zulüm için kullanan başedemediğimiz barbar dünyanın eline bırakılmayacak kadar kıymetlidir.  Onlarla başetmek de birbirimizi küçümsemek ve yıldırmak yerine binlerce yıldır süre gelen tüm somut yada soyut değerlerimize sahip çıkarak çalışmak ve kendi teknolojilerimizi keşfetmekten geçmektedir. 03.11.2015

1884 Defa Görüntülendi.

Anket

Bize Nasıl Ulaştınız?