top of page

 

Bölge Gerçekleri

22. 23. Dönem AK parti Diyarbakır Milletvekili Osman ASLAN bölge gerçekleri üzerine Ergani Habere vermiş olduğu röportajında önemli açıklamalarda bulundu ;

2015 Yılı Barış Sürecine Hasret. Alemi insan barışla etsin, olsun muhabbet.

Barışa kavuşmanın hasreti, özlemi, sevgisi ve coşkusu gönül aşkıyla beklenmektedir. Gece gündüzü gündüz geceyi kovalıyor her yerde barış süreci konuşuluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanlığı döneminde yüksek merhamet duygusu insanlık sevgisi ve hoş görü ışığında başlattığı barış sürecinin adım adım yaklaştığı memnuniyet ve mutluluğu artmakta olduğu bariz bir şekilde his edilmektedir. Devlet ve hükümetin şefkat ve merhamet duygusu ve samimiyeti barış sürecinin halk ve millet içindeki umudu artırmaktadır. Her kesimden katkı ve destek beklenilmektedir. Bölgede tarih boyunca isim yapmış şeyhler alimler, ağalar, beğler ve aşiret reislerin büyük çapta etkili oldukları unutulmamalıdır. Her kes kedine düşeni yapmalı taşın altına elini, başını, yeri gelince gövdesini koymada çekinmeden destek sağlamalıdır. İnsanların beklentisi huzur ve güven ortamıdır kardeş kanının, göz yaşının durmasıdır. vatan sathında birlik bütünlük ruhunun sağlanması ve gerçekleşmesidir. Bölge insanı vatansever devletine bayrağına demokrasiye hak ve hukuk riayet eden örf ve ananelerine bağlı inançlı ve misafirperver ve cana yakın insanlardır.

Bölge insanı İş, aş ve bölgenin kalkınması için devlet ve yatırımcı, turizmci ithalat ve ihracatçılardan yatırım yapmalarını serbest dolaşımın sağlanması için iç ve dış turizmin kafileler halinde gelip gitmesi, döviz bırakmasını ve ithalat ve ihracata katkı verilmesini bekliyor. Bölge insanlarının isteği bu huzursuzluğa son verelim bıktık artık tüm siyasilere sesleniyoruz huzurumuzu bozmayın üzerimizde siyaset yapmayın samimi olun biz size siz bize hep beraber devletimizle bütünleşelim, güven ve huzur ortamının tesis edelim. Barış sürecini uzatmadan bitirip barış ve huzur bayramı yapalım. Fazla uzatmadan altta yazılı dörtlük ve mısralarda sırlarla dolu birlikte olalım, ibret alalım tüm insanlığa selam ve merhaba diyelim, barış süreci ve yeni yılımız tüm insanlığa hayır getirsin inşallah.

Gökle yerin barıştığı gibi
Dağla ovanın kucaklaştığı gibi'
Su ile toprağın anlaştığı gibi
Mahlukatın doğayı paylaştığı gibi.

Rüzgarın eserken serinlettiği gibi
Güneş doğarken aydınlattığı gibi
Anneyle evladın sıcaklığı gibi
Ayla yıldızların selamlaştığı gibi

Toprak suya su toprağa hasret
Komşu komşuya anne evlada hasret
Büyük küçüğe, küçük büyüğe hasret
Yeniler eskiye, eskiler yeniye hasret

Gözyaşları dinsin, bitsin bu hasret
Barış bayramı olsun, mutluluk ilelebet.
Patlamasın silahlar olsun muhabbet
İnsanlık alemi bulsun sükunet.

Kainat birlikte etsin muhabbet.
Çözelim sorunları bulalım selamet
Gönül günüle, el ele birlikte rahmet,
Birlikte bütünleşmede bulalım kuvvet

Kardeş kanı üzerinde olmasın siyaset
Barışta el ele, insanlık alemine örnek
Sorun herkesindir, beraberinde devlet
Birlikte bitirelim sorunları, olsun nihayet.

 

3033 Defa Görüntülendi.

bottom of page