top of page

 

Türkmenoğlu'nun Açıklamaları

AK Partili Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu’nunKonya parti binasında düzenlediği basın toplantısına önemli açıklamalarda bulundu. Türkmenoğlu dört eski bakanla ilgili TBMM bünyesinde oluşturulmuş soruşturma komisyonunun bir üyesiydi hatırlayacak olursanız. Onun Konya’da düzenlediği basın toplantısı TBMM’de yapılan oylama sonrası alınan kararı değerlendirmek bakımından da büyük önem taşıyordu.

Özellikle komisyonun Yüce Divan’a sevk konusunda verdiği karar sonrası kendisine ve diğer AK Partili komisyon üyesi vekillere karşı sistematik bir karalama kampanyası düzenlendiğini, eleştiri denemeyecek hakaretlere maruz kaldıklarını ifade eden Ayşe Hanım bu algı ve karalama kampanyalarını düzenleyenlere karşı hukuki yollara başvuracaklarını sarahaten belirtti.

Şu cümleler Ayşe Hanım’a ait: “Komisyon üyeleri olarak verdiğimiz kararda vicdanen son derece rahatız. Zira tüm bilgi ve belgeler tarafımıza ulaştı ve tamamını inceledik. Komisyonda yaptığım açıklamalar üzerinden tarafıma yapılan eleştirilere ilişkin birçok kez açıklama yapmış olmama rağmen hâlâ bir ifademin bir kısmı kullanılarak algı oluşturulmaya çalışılıyor.”

“Açık ki ülkede hukuk tanımaz işlemlere imza atmaya kalkanlar ve bunu da “hukuk ”la açıklamaya çalışanlar, sahte ve gayrimeşru delillerle insanları sürekli zan altında tutmaya gayret edenler, bu yolda ülkelerine bile ihanet etmeyi göze alanlar halkın basireti ve feraseti sonucu bozguna uğramalarının neticesinde nihilistçe bir çabayla iftira ve hakaret kampanyaları düzenlemekte bir beis görmüyorlar.
Kul hakkını savunduklarını iddia edenlerin aynı şekilde kul hakkı yiyenler olması şaşırtıcı gelmiyor bana.”

 

3077 Defa Görüntülendi.

bottom of page