top of page

Yokluğa rağmen hizmet

Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram
Yokluğa rağmen hizmet

Ekonomik sıkıntıları olan küçük bir belediye olmalarına rağmen alt yapı çalışmalarını bitirdiklerini belirten Bayram, küçük belediyelerin kapatılmaması gerektiğini söyledi.

Ekonomik sıkıntıları olan küçük bir belediye olmalarına rağmen alt yapı çalışmalarını bitirdiklerini, su şebeke hatlarını yenilediklerini, belde içerisinde yeni yollar açıp yağmur suyu kanalları yaptıklarını belirten Çakıllı Belediye Başkanı Mehmet Bayram, “Yollarımızı beton ve parke taşlarla güzelleştiriyoruz. Halkımıza yönelik park açtık. Yakında da atık su arıtma tesisinin inşaatına başlayacağız. İçme suyumuz yeterli durumdadır.” dedi.
Küçük belediyelerin kapatılmamasını, çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Bayram, yerel yönetimler yasasını da olumlu bulmadığını söyledi. Bölgenin en eski belde belediyelerinden biri olmasına rağmen susuzluk ve alt yapı eksikliğinin en büyük problem olarak yıllarca yaşandığını belirten Bayram, “İnsanımıza hak ettiği hizmeti sunabilmek için siyasete atılmayı gerekli gördüm” diye konuştu. 5 yıl önce 2493 olan belde nüfusunun bu yıl 2260’ya düştüğüne dikkat çeken Bayram, belediyede 6 memur, 5 kadrolu işçi ve 6 hizmet alımı yöntemiyle çalışan personel bulunduğunu, maaşların düzenli ödendiğini söyledi.

Kısa vadeli borç yok
Belediyenin kısa vadeli borcu bulunmadığını ancak uzun vadeli ve yüzde 50’si hibe olan kanalizasyon maliyetinden dolayı bir borç yükünün olduğunu ifade eden Bayram, sınırlı gelir kaynaklarının çalışmaları zorlaştırdığını söyledi. Araç parkında makam aracı, pick up, kamyon, traktör, otobüs, itfaiye, iş makinası, cenaze taşıma aracı, seyyar morg, çöp toplama aracı bulunduğunu, çöp toplama aracının geçen yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe yoluyla temin edildiğini, itfaiye aracının da yeterli olmadığını dile getiren Bayram, şöyle devam etti:

İmar
İmar planımız yeterli değildir, şu an beldemizde hali hazır haritaların ihalesini alan firma harita hazırlama çalışması yapıyor.

Temizlik ve ulaşım
Temizlik hizmetleri belediye personelimiz tarafından yapılıyor. Ulaşımımız da rahattır. Beldemiz Vize – İstanbul yolu üzerinde olduğundan sürekli yolcu taşıma araçları geçiyor.

Sağlık ve eğitim
Sağlık hizmetleri yüzde yüz yeterli diyemem ama idare eder vaziyette.
Beldemizde sağlık ocağı ve eczane mevcuttur. Eğitim hizmetlerine de belediyemizin katkısı oldukça yüksektir ve diğer hizmetlerimiz içerisinde belki de ilk sırayı alır. Halk eğitim ile işbirliği içerisinde sayısız kurslar açarak vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel faaliyetlerini genişlettik, öğrenci ve halkımıza tiyatro ve özel günlerde amacına yönelik toplantılar yaparak kültürümüzün diri durmasına katkıda bulunduk.

Annelere vefa
En büyük değerlerimizden biri hiç şüphesiz ki annelerimiz. Göreve geldiğimizden bu yana unutulmuş olan annelerimizi en güzel şekilde yılda bir gün bile olsa mutlu etmeye çalışıyoruz. Her yıl anneler gününde çeşitli hediyelerle tüm annelerimize ulaşıyor ve hayır dualarını alıyoruz.

Taş ocakları büyük sorun
Yöremizin bize göre en büyük sıkıntısı mevcut taş ocaklarının varlığıdır. Mevcut olanlar yetmiyormuş gibi ayrıca yeni ocaklar açılıyor. Yeni duble yolun da acilen yapılıp araç trafiğinin azaltılmasını bekliyoruz.

Mehmet Bayram kimdir?
1974 doğumlu, evli ve iki çocuk babası. 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanı seçildi.


 

1878 Defa Görüntülendi.

bottom of page